Валютні резерви України збільшились
Міжнародні резерви України станом на 1 травня 2016 року склали 13 мільярдів 241 мільйон доларів в еквіваленті.

Після скорочення обсягу резервів в березні, протягом квітня їх обсяг зріс на 4,1% або на 519,5 мільйонів доларів, майже повернувшись до рівня, досягнутого на початоку 2016 року. За Останні 12 місяців резерви зросли на 37,5%, повідомляє kurs.com.ua.

"Збільшення резервів в квітні відбулося насамперед завдяки покупці Національним банком іноземної валюти для згладжування надмірних коливань на міжбанківському валютному ринку і поповнення резервів", - повідомили в Нацбанку.

Чиста купівля валюти НБУ протягом місяця становила 675,8 мільйонів доларів. Зокрема, протягом місяця було проведено 13 валютних аукціонів, під час яких чиста купівля валюти склала 528,4 мільйонів доларів. Аукціонів з продажу валюти Національний банк протягом квітня не проводив.

Також нарощуванню резервів сприяло надходження на користь уряду 661,1 мільйонів доларів. З них 651 мільйон від розміщення облігацій внутрішньої державної позики і 10 мільйонів від Міжнародного банку реконструкції та розвитку.

Як наголошується, збільшення резервів відбулося, незважаючи на здійснення урядом платежів з погашення та обслуговування державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті в сумі $ 114 млн, в тому числі $ 58,4 млн були спрямовані на обслуговування за державними цінними паперами.

Крім того, в квітні НБУ здійснив повернення коштів по операції swap в сумі $ 762,2 млн (сальдо). Згідно з оцінкою нацбанку, обсяг міжнародних резервів України покриває 3,4 місяця імпорту.

Як повідомлялося, раніше НБУ погіршив прогноз по наповненню золотовалютних резервів до $ 18,7 млрд із $ 19,6 млрд. Відзначимо, станом на 1 квітня золотовалютні резерви становили 12,722 мільярда доларів, втративши за місяць майже 770 мільйонів.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали