НКРЕКП хоче навантажити мешканців додатковим комірним
З початку 2017 року витрати на обслуговування внутрішніх будинкових електромереж мають бути включені до структури тарифів на послуги з утримання будинків, споруд і прибудинкових територій. Принаймні, про це йдеться у рішенні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), та постанові Кабінету Міністрів України.


Адже своїм протокольним рішенням №6 від 08.09.2016 року НКРЕКП звернула увагу енергопостачальників на зміни, внесені постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2015 року № 515 до Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, тим самим фактично заборонила включати у тариф на передачу електроенергії місцевими (локальними) електромережами витрати за послуги спільного використання технологічних електромереж.

Зазначимо, що в Україні власністю обленерго є кабельні і повітряні електромережі лише до ввідного щитка будинку. А електромережі всередині будинку, які є технологічними, знаходяться на балансі житлово-експлуатаційних організацій. Отож саме на ЖЕКи (ЛКП, ОСББ) покладається відповідальність за стан цих мереж. Донедавна витрати на обслуговування й ремонт електромереж всередині будинку входили до тарифу за спожиту електроенергію. Відповідно, для зручності клієнтів, скажімо, між ПАТ «Львівобленерго» та комунальними підприємствами Львівщини були укладені договори про спільне використання технологічних електромереж.

«Ми щомісячно компенсували ЖЕКам витрати, які були пов’язані з обслуговуванням внутрішньобудинкових електромереж. У Львові в нас таких договорів є 42, по області — 60», — розповідає начальник виробничо-маркетингової служби ПАТ «Львівобленерго» Юрій Кошла.

Але з нового року, враховуючи рішення НКРЕКП та змінений Порядок формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, витрати на обслуговування електромереж мають бути включені до структури тарифів на послуги з утримання будинків і споруд і прибудинкових території. Мається на увазі так звана «квартплата». Одночасне ж закладання складової обслуговування і ремонтів електромереж у тарифи енергопостачальних компаній і житлово-експлуатаційних компаній є неправомірним і неможливим.

Отже, з 1-го січня 2017 року до прикладу ПАТ «Львівобленерго» змушене припинити договори з комунальними підприємствами, а отже — щомісячні відшкодування. Тому мешканці платитимуть за обслуговування та ремонт електромереж всередині будинку напряму житлово-експлуатаційним організаціям «по повній програмі».

Ігор Галущак
Львів

Друкувати
Найбільш популярні матеріали