Наталія Королевська: «нова економіка – нова країна» – стара обманкаВулиці міст України відчутно «посиніли» від білбордів та сітілайтів з текстом «Нова економіка – нова країна», підписом «Наталія Королевська» і портретом тієї, кого нині називають новим яскравим лідером і сильним та перспективним політиком. Народного депутата України, голову Комітету Верховної Ради з питань промислової та регуляторної політики і підприємництва, голову Української соціал-демократичної партії, нещодавно перейменованої в Партію Наталії Королевської «Україна – Вперед!», показують в ефірі найпопулярніших загальнонаціональних телеканалів, її інтерв’ю публікують як центральні, так і високотиражні регіональні газети на Сході і Заході, підкорила вона й чималу частину українського сегмента Інтернету. Завжди і всюди на її устах – постійно повторюване слово «новий»: «нова економіка», «нова країна», «нові лідери», «нова якість політики»... Як політика нового покоління і діяча нової формації Наталія Королевська позиціонує і саму себе. У чому ж полягає ця новизна і які перспективи відкриваються перед її політичною силою... чи перед економікою та країною?

Пригадуються віршовані рядочки Миколи Сингаївського: «Все – із доброго чи злого – / Починається з малого». З чого починалася новий перспективний політик Наталія Королевська? У 18 років розпочала роботу в сімейному бізнесі, який у круговерті «лихих дев’яностих» виріс у бізнес-імперію – порівняно невелику, проте в масштабах Луганщини потужну. Наталія Юріївна розповідає, буцімто в її батьків, котрі є власниками компаній, «все стоїть», причому акції «Луганськхолоду», виробника знаменитого «Королівського морозива», взагалі довелося продати, а деякі добре поінформовані журналісти пишуть, ніби Королевська продовжує контролювати ще й нелегальні «копанки» рідної області і взагалі залишається однією з найвпливовіших (отже, найбагатших) фігур регіону. У 2002 році стала депутатом обласної ради. На президентських виборах 2004 року підтримувала Віктора Януковича, а буквально через рік опинилась у прохідній частині списку БЮТ і в 2006 та 2007 роках двічі обрана народним депутатом від «біло-сердечних». У грудні 2011 року очолила Українську соціал-демократичну партію, яка входила до Блоку Юлії Тимошенко, а в березні нинішнього року УСДП було виключено з БЮТ і саму Наталію Королевську – з його парламентської фракції.

Наталія Королевська: «нова економіка – нова країна» – стара обманкаЧи схожа ця історія на життєвий шлях нового політика? По суті, аж ніяк. Наталія Юріївна насправді є типовим представником вітчизняних бізнес-еліт у законодавчій гілці влади. Особою, яка вміло зорієнтувалась у політичній кон’юнктурі. Спершу покинула табір прибічників Януковича, щоб пристати до переможців «помаранчевої революції». Потім, після переходу Блоку Юлії Тимошенко в опозицію, залишилась там аж ніяк не тому, що перейнялась долею України і її народу, а із зовсім інших міркувань.

По-перше, не маючи влади, не треба ділити з «регіоналами» політичну відповідальність за непопулярні (це ще м’яко кажучи) реформи, невиконання Януковичем передвиборчих обіцянок тощо. По-друге, статус опозиціонерки дуже зручно поєднувати зі статусом голови парламентського комітету з питань промислової та регуляторної політики і підприємництва – чи то відстоюючи права малого та середнього бізнесу, чи імітуючи дане відстоювання. І по-третє, в умовах перебування «вождеси-Газпринцеси» Юлії Тимошенко в пенітенціарних установах – спершу взятою під варту як підозрювана і згодом підсудна, потім засудженою до позбавлення волі – Наталія Королевська як особа, наближена до лідерки БЮТ-«Батьківщини», та ще й так само представниця прекрасної статі, мала непогані шанси стати наступницею «Леді Ю» і спершу очолити виборчий список найпотужнішої опо-сили на виборах 2012-го, а потім піти від неї кандидатом у президенти.

Коли ж стало зрозуміло, що «біло-сердечні» так і підуть до парламенту, не лише вимагаючи звільнення Юлії Тимошенко, а й заявляючи, що їхнім лідером була, є і буде саме Вона, – «Луганська Юля без коси», як охрестили головну героїню цієї статті, прийняла цілком закономірне рішення йти на вибори на чолі власної партії і боротися за любов електорату самотужки. Масштабний самопіар змусив повірити у світле майбутнє проекту «Наталія Королевська» щонайменше одного виборця України – саму Наталію Юріївну. Не можуть же такі великі гроші вилетіти на вітер, еге ж?

Утім, хто зна. Скажімо, акція на підтримку підприємців з гучною назвою «Всеукраїнський автомобільний марш протесту» залишилася практично непоміченою. В усякому разі, і близько не мала того ефекту, що автопробіг під лозунгом «Дістали!», оскільки останній було організовано значно грамотніше. Не дали суттєвого результату й малочисельні мітинги на підтримку «народних реформ», влаштовані рухом «Вперед!». Судячи з вражень оглядачів, вони нагадували не потужний протест народних мас чи бодай однієї соціальної групи – хоча б тих же підприємців, – а масовку «оплаченого протестного елементу». Дехто з експертів прямо стверджує, що ніякого підприємницького руху в Україні немає взагалі, а є досить незграбні порухи окремих активістів на догоду деяким політикам. Якщо це так, то й ефект від вищезгаданих акцій та мітингів дуже близький до нуля – хоч би які кошти в них було вкладено.

Наталія Королевська: «нова економіка – нова країна» – стара обманкаЩо ж стосується піар-матеріалів, щедро розтиражованих у друкованих ЗМІ і, ясна річ, прикрашених якісними фото пані Королевської, – вони справляють враження яскравої обгортки, котра за гарною формою приховує не вельми привабливий зміст. Цілком очевидно, що реальної програми виведення України з кризи партія Наталії Королевської «Україна – Вперед!» не має, а має лише благі наміри з її написання.

Не має ця політична сила і нових лідерів, яких «новий» політик обіцяє привести до влади і які, буцімто, «працюватимуть на країну, а не конвертуватимуть її у свої кишені».

«Наше завдання – розробити єдиний план економічного розвитку країни і показати людям, який уряд і яку майбутню команду ми готові запропонувати, щоб люди нам повірили. Ми повинні разом з громадськими лідерами, громадськими організаціями взяти на себе відповідальність у формуванні єдиного народного списку на вибори. Щоб саме громадянські лідери – люди, які користуються народною довірою, прийшли в парламент у 2012 році. Ми зараз працюємо над механізмом формування народного списку», – цитує прес-служба Наталії Королевської її лютневий виступ на засіданні Громадської ради Харківщини.

Але в тому-то й річ, що «план економічного розвитку країни» – це аж ніяк не ново. Ніхто інший як колишня патронеса «Юлі без коси» – Юля з косою – ще 2010 року в інтерв’ю журналу «Кореспондент» говорила про необхідність створення (розробки) такого плану. Вона ж затвердила його назву – Проект «Україна третього тисячоліття». А весь практичний результат – «мертвий» сайт проекту http://proektua.org/ із відеозверненням «бютівської мамки» на головній сторінці. І отепер «політик нової формації» пропонує виборцям погано забуте старе, що одного разу вже не спрацювало ні на країну, ні на рейтинг «політика старої формації».

Спроба подати електорату на тарілочці «нових лідерів» – так само не нова. Неважко пригадати, що інший молодий політик прекрасної статі свого часу розробив аж два такі передвиборчі проекти (під дві виборчі кампанії) – «Команду озимого покоління» і партію «Віче». Обидва не виправдали вкладених ресурсів, у першу чергу фінансових, і канули в Лету, а згадана пані примкнула до «регіоналів».

Представник великого капіталу, зацікавленого в максимальній ліберальності політики та економіки, на чолі партії з «соціал-демократичним» брендом – і це вже не новація: згадаймо перших осіб СДПУ (об’єднаної). Ба, навіть ребрендинг із використанням слів «Україна» і «вперед» – не несе ані атома новизни: на наших теренах уже була партія «Вперед, Україна», згодом перейменована в «Народну самооборону», а в столиці сусідньої держави народилось аж дві політичні формації «Россия, вперёд!».

Розкрутка, піар, промоушн – тут також не помітно нічого нового, свіжого, креативного. Розповсюдження по ЗМІ відвертої «джинси» – шлях, без перебільшення, дідівський. Стиль, методи, кольори і частково слогани, за спостереженням експертів, скопійовані з минулої кампанії Сергія Тігіпка. Дещо воєнізований образ самої Наталії Юріївни – строгі сорочки з піднятими комірами й жакети на зразок військової атрибутики – демонструють знову ж таки старий стиль політтехнологів, «виписаних» з Росії, з котрими, до того ж, в Україні уже попрацював «Кролик-Фронтозмінник».

Скандальний розрив з БЮТ-«Батьківщиною», вихід депутата Королевської Н.Ю. з фракції БЮТБ, а партії (тоді ще УСДП) з Блоку та Комітету опору диктатурі – безумовно, також не нова, абсолютно звичайна річ для української політики. «Вигнанці» звинуватили членів керівництва БЮТБ Олександра Турчинова та Андрія Кожемякіна у спланованій провокації, «підлості», «ударі в спину», розвалі блоку і крадіжці картки для голосування, а пп. Кожемякін і Турчинов заявили, що ніякої картки в Королевської ніхто не крав, виключено її з фракції за систематичне невиконання спільних рішень та співробітництво з Адміністрацією Президента.

Справедливості ради, слід зауважити, що конкретних фактів, які підтверджують згадане співробітництво, чільники БЮТБ не навели. Але партія Наталії Королевської «Україна – Вперед!» виглядає саме (і тільки) як «технічний» проект владних сил, покликаний зібрати голоси розчарованих у Партії регіонів на Південному Сході і позмагатися за традиційний електорат опозиції на Заході й у Центрі України.

Наталія Королевська: «нова економіка – нова країна» – стара обманкаВтім, перспективи цього проекту вітчизняні політологи оцінюють досить низько. При цьому дехто переконливо доводить, що Королевська – політик не лише не новий, а й не сильний. Досі вона була блідою тінню, «фрейліною» Газової Королеви, а нині, попри красиве прізвище, на її величність королеву також не схожа. Бракує не лише харизми, притаманної Юлі з косою, – бракує такого необхідного для політика вміння спілкуватися з людьми, відповідати на запитання не на «джинсових» сторінках друкованих та інтернет-ЗМІ, а в реальному режимі. Що Україна й побачила, приміром, нещодавно в ефірі «Великої політики», де Наталія без коси дратувалася через «надто настирливі» запитання журналістів і всіляко уникала чітких відповідей.

Не виключено, що – хвала змішаній системі виборів! – у себе на малій батьківщині Королевська як діючий народний депутат і водночас голова Спостережної ради БО «Фонд «Новий Донбас» знайде чим «купити» виборця і здобуде жаданий мандат ще одного парламентського скликання. Можливо, виграти мажоритарку спроможеться і ще хтось із керівництва її партії. А от що стосується відсоткового результату на виборах самої партії – цієї політичної страви під затхлим соусом «нової економіки» і «нових лідерів», – то, судячи з усього, недарма дотепники встигли переінакшити новий-старий бренд як «Україна – вперед ногами».
Олександр НЕКРОТ


Друкувати
Valentyn
Група: Гості 9 апреля 2012 15:21
1


Н.Королевська - це комерційно-політичний проект, що має за мету, відібрати голоси у опозиції на виборах до Верховної Ради.
В нашій країні тисячі "нових" чудових планів, які потрібно тільки змусити працювати. А не створювати ще один мертвий проект.
Nekrot
Група: Гості 10 апреля 2012 22:38
2


Valentyn, звичайно, ви маєте рацію. Спасибі за відгук.
Анатолій
Група: Гості 12 апреля 2012 21:49
3


Ця гнила реклама вже ДОСТАЛА.
andrew
Група: Гості 29 августа 2012 02:47
4


кто на самом деле Наталья Королевская
видео http://www.youtube.com/watch?v=6xK8fDMQqpI
Найбільш популярні матеріали