Віталій Скоцик: під соусом вимог МВФ влада хоче провернути найбільшу аферу незалежної України – вкрасти в українців землю
Міністерство фінансів України оприлюднило повний текст меморандуму з Міжнародним валютним фондом. Як стало відомо, МВФ очікує затвердження Верховною Радою законопроекту щодо запуску ринку землі, а також скасування мораторію на продаж земель сільгосппризначення.


«Ще восени прем’єр-міністр України розказував українцям, що ринок землі не буде впроваджуватись поспіхом, що без широкого обговорення моделі ринку ніяких рішень про початок продажу землі не може бути. Сьогодні поводиться так, наче цих заяв і не було. Заступник міністра АПК Максим Мартинюк, який відповідає в уряді за розробку законопроекту щодо обігу земель, ще донедавна розповідав про поетапність реформи: спочатку на продаж можуть виставлятись тільки державні землі. Уже те, що я читаю в тексті меморандуму, м’яко кажучи, дисонує з цими заявами», - написав Голова Аграрної партії України Віталій Скоцик у своєму блозі на blog.liga.net.

Він вказує на те, що відкрити ринок у країні, в якій триває війна, де понад 80% населення живе за межею бідності. У країні, в якій рівень корупції зашкалює, не говорячи вже про непрацюючий земельний кадастр та нерозмежовані землі різних форм власності і весь букет земельних проблем, який роками не вирішували. Як можна ризикнути втратити 25% світових чорноземів заради 1 млрд. доларів позики!

У тексті меморандуму з МВФ йдеться про те, що для отримання четвертого траншу кредиту Україна бере на себе зобов’язання – ухвалення Верховною Радою закону про обіг земель сільськогосподарського призначення до кінця травня 2017 р. І це дозволить чинному мораторію на продаж земель втратити силу з кінця 2017 року. Таким чином, буде розпочато продаж землі, що перебуває в державній і приватній власності. Вдумайтеся, лише сім тижнів – і землю можуть пустити з молотка.

Віталій Скоцик зазначає, що МВФ потрібен владі. Вони давно його зробили громовідводом, щоб списувати на фонд всі ризиковані рішення. І зараз під соусом вимог МВФ вони хочуть провернути напевно найбільшу аферу незалежної України – вкрасти в українців землю. Вкрасти і поділити між кількома олігархами та іноземними корпораціями.

Український журнал «Економіст»


Друкувати
Найбільш популярні матеріали