Які реформи слід провести в Україні – рекомендації Світового банку
Як зазначила директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови, "для того щоб прискорити темпи економічного зростання і досягти стійкого відновлення, слід впроваджувати реформи, інших рецептів немає".


Директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен вважає, що для прискорення економічного відновлення України слід провести пенсійну, земельну, медичну і антикорупційну реформи, повідомляють РИА Новости Украина.

СБ вимагає від України реформ і дає стриманий прогноз економіки "Для того щоб прискорити темпи економічного зростання і досягти стійкого відновлення, слід впроваджувати реформи. Інших рецептів немає", - зазначила Кахконен.

За словами менеджера Світового банку, є чотири реформи, які можуть стати вирішальними для оздоровлення української економіки. "Перша - це пенсійна реформа. З фіскальної точки зору, вона вкрай важлива: 11% ВВП держави витрачається через Пенсійний фонд, при цьому лише половина з цих коштів покривається пенсійними внесками населення, решта фінансується бюджетом. Це величезний дисбаланс", - вказала директор.

За її словами, майже 70% українських пенсіонерів сьогодні живуть за межею бідності і потребують захисту держави.

"Другою за важливістю, на наше переконання, є земельна реформа. Вона вимагає значних трансформацій, але і сама може стати істотним поштовхом для зрушень в разі успішної реалізації. Скасування мораторію, підготовка і відкриття земельного ринку зможуть стати поштовхом до залучення інвестицій в державу", - підкреслює вона.

Третьою реформою Кахконен назвала реформу охорони здоров'я. "Система фінансування сфери вкрай неефективна: Україна витрачає на медицину понад 4% ВВП - значно більше, ніж будь-яка країна з схожим рівнем доходів, а якість медичних послуг залишається незадовільною. І це питання не тільки неефективного використання бюджетних коштів, а й опосередкованих економічних втрат - збільшення очікуваної тривалості життя на рік підвищує рівень ВВП на душу населення приблизно на 4%", - підкреслює директор.

За її словами, щорічно в Україні через передчасну смертність та інвалідність "втрачається" майже 6 млн років продуктивного життя.

Ще однією ключовою реформою Кахконен вважає антикорупційну реформу, складність якої очевидна для всіх, в тому числі - для приватних інвесторів.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали