Галасюк: МЕРТ тихо саботує розвиток експорту
Розроблена Міністерством «Експортна стратегія» може просто «лягти в шухляду», не принісши користі економіці та країні.


Про це заявив голова Комітету ВРУ з питань промислової політики та підприємництва, заступник лідера РПЛ з економічної політики Віктор Галасюк.

Як пояснив нардеп, документ не містить ані цільових обсягів українського експорту, ані цільової структури експортного кошику й географічної структури збуту, яких прагне Україна, не кажучи вже про відсутність оцінки впливу «Експортної стратегії» на макропоказники: виробництво, інвестиції, зайнятість та ВВП. «Стратегія – це, коли є розуміння поточної ситуації, "точки призначення", інструментів і механізмів переходу з поточного до бажаного стану та необхідних ресурсів. В іншому випадку - це або мрії, або окозамилювання», - запевняє В.Галасюк.

Крім того, голова Комітету підкреслює, що документ порушує Закон про експортно-кредитне агентство як в частині строку створення ЕКА (законом Кабміну відведено на це 6 місяців, а не півтора роки як передбачає стратегія), так і в частині функцій і завдань ЕКА (закон передбачає створення експортно-кредитного, а стратегія лише експортно-страхового агентства, функції якого є значно вужчими). «Український експорт котиться в тар-тарари, а МЕРТ послідовно саботує створення ключового механізму розвитку несировинного експорту - експортно-кредитного агентства», - зазначає парламентар, наголошуючи, що вже офіційно звернувся з цього приводу до Першого Віце-Прем'єр-Міністра економіки Степана Кубіва.

Якщо не вжити заходів щодо суттєвого удосконалення Експортної стратегії, вона просто «ляже в шухляду» – переконаний нардеп.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали