Як вплине на гривню призначення нового голови НБУ - експерт
Чим швидше буде призначений повноцінний новий глава НБУ, тим краще для фінансової і курсової стабільності в Україні. Інакше є загроза того, що позитивні очікування на фінансовому ринку зміняться на негативні. Це може повернути тенденцію до девальвації гривні.


Про повідомив економічний експерт Андрій Новак, коментуючи заяву Петра Порошенка щодо того, що глава НБУ може бути призначений до 21 липня, повідомляє 24tv.ua.

Андрій Новак нагадав, що після заяви керівника Нацбанку Валерії Гонтаревої про відставку фінансовий ринок України відреагував позитивно. Відставка неефективного керівника, який за два роки роботи досить суттєво ослабив фінансову і банківську систему, зауважив експерт, позитивно вплинула на курс гривні.

Однак, вважає він, якщо призначення нового глави НБУ затягнеться, то це може повернути тенденцію до девальвації гривні.

Чим швидше буде призначений повноцінний новий глава НБУ, тим краще для фінансової і курсової стабільності в Україні. Далі все залежатиме, хто буде новим керівником Нацбанку. Чи буде він незалежним від президента і поверне Нацбанку інституційну незалежність, чи продовжуватиме роль виконавця комерційних замовлень від президента і його оточення, – наголошує Андрій Новак.

При цьому, на думку експерта, пояснення затягування призначення нового глави НБУ банальне – Петро Порошенко хотів би поміняти "шило на мило". Тобто змінити одну свою людину – Гонтареву – на іншу таку саму.

Нагадаємо, 14 травня Петро Порошенко дав прес-конференцію в Києві. Глава держави заявив що новий глава НБУ може з’явитися до початку літніх парламентських канікул, які стартують з 21 липня.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали