Ощадбанк першим в Україні прокладає шлях до інклюзивності
Адже він став першим і єдиним банком в Україні та Східній Європі, що відкриває інклюзивні відділення, доступні для всіх верств клієнтів, а також першим банком, що ініціював створення на їх базі інклюзивних клубів дозвілля для людей з інвалідністю та проведення спеціалізованих тренінгів для співробітників і клієнтів. Таким чином банк став піонером втілення в життя в Країні ідеї безбар’єрного суспільства.


Днями ж Ощадбанк відкрив в Одесі шістнадцяте своє інклюзивне відділення, адаптоване для обслуговування людей з інвалідністю. Загалом робота банку щодо інтеграції людей з інвалідністю в суспільство є системною. Інклюзивні відділення також стали майданчиком для спілкування та проведення вільного часу неповноправних людей. Зокремо, було втілено на практиці ідею проведення щомісячних інклюзивних клубів. Тематика зустрічей різноманітна – від кіноклубів, концертів та майстер-класів до профільних тренінгів з фінансової грамотності або тайм-менеджменту.

А з кінця 2016 року підтримка розвитку інклюзивного суспільства Ощадбанком розширилася. Для того щоб навчити співробітників та клієнтів основам обслуговування і спілкування з людьми з інвалідністю, банк підтримав проект Inclusive Friendly. Проект об’єднав чотири громадські організації, які опікуються тут відповідними соціальними ініціативами. В результаті співпраці за проектом вже проведено 17 тренінгів у 9 містах України. Під час тренінгів учасників навчають правильній термінології, особливостям спілкування та обслуговування людей залежно від того, чи це порушення опорно-рухового апарату, зору чи слуху. Окремо є блок про надання допомоги, якщо у людини стався епілептичний напад. Тренінги вже відвідало більше 300 співробітників та клієнтів Ощадбанку.

«Про інклюзивність варто не лише говорити. Важливо діяти. І ми в Ощаді розпочали інклюзивний рух, адже впевнені, що майбутнє – за інклюзивним форматом соціуму. Він, як показує світова практика, здатний побудувати країну необмежених можливостей. Я переконаний у тому, що чим більше представників бізнесу приєднуватимуться до інклюзивного руху, тим скоріше Україна стане безбар'єрною державою рівних можливостей», – зазначив голова правління Ощадбанку Андрій Пишний.

Зазначимо, що найпершими ознаками банківських інклюзивних відділень є: вхідні двері та внутрішній простір спроектовано таким чином, щоб там вільно пересувалась людина на візку. Зони касового та індивідуального обслуговування, очікування та самообслуговування має бути облаштовано спеціально для клієнтів на візках, а також з порушеннями зору та слуху. Для вільного ж доступу людей з інвалідністю передбачено пандус, тактильну плитку, тактильні маркери, кнопку виклику менеджера, банкомат та інформаційно-платіжний термінал із роз’ємом для навушників та програмою керування голосом.

Ігор Галущак

Друкувати
Найбільш популярні матеріали