Банківська система збільшила портфель гривневих кредитів населенню на 19,2%
За даними НБУ, у вересні, четвертий місяць поспіль, банківська система продовжила нарощувати кредитний портфель у національній валюті – він зріс на 1.4% м/м. Зокрема, залишки за гривневими кредитами, наданими корпоративному сектору, збільшилися на 1.4% м/м, сектору домашніх господарств – на 1.5% м/м.


Залишки за кредитами в іноземній валюті (в доларовому еквіваленті) знизилися: по корпоративному сектору – на 1,4%, по домогосподарствам – на 2,4%, повідомляє finbalance.

Депозитний портфель банків у вересні збільшився, як у національній, так і в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті).

Зростання залишків за депозитами в національній валюті (на 1.1% м/м) було забезпечене насамперед приростом вкладів домашніх господарств (на 1.6 м/м). Депозитні вкладення корпоративного сектору в національній валюті за підсумками вересня збільшилися на 0.7%.

Натомість приріст депозитів у іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) на 0.8% м/м майже повністю обумовлювався зростанням депозитів корпоративного сектору (на 1.9% м/м), тоді як по домашнім господарствам відповідний портфель лишився фактично незмінним.

За 9 місяців обсяг гривневих кредитів корпоративному сектору збільшився на 5,8%, а валютних – зменшився на 10,1%. По кредитам домогосподарствам показники становили відповідно +19,2% та «-»14,2%.

У січні-вересні обсяг гривневих вкладів корпоративного сектору зріс на 0,8%, а валютних – на 14,4%. Обсяг же гривневих вкладів домогосподарств збільшився на 10,2%, а валютних – зменшився на 1,3%.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали