Кредобанк та НУФ пільгово фінансуватимуть МСП
Німецько-Український Фонд (НУФ) та Кредобанк санкціонували угоду з кредитування українських малих та середніх підприємств (МСП) на суму 100 млн. гривень. Відповідно до неї, Кредобанк надаватиме позички МСП за ставкою на рівні близько 15% річних у гривні. Угода входить до Програми сприяння МСП, що фінансується Урядом Німеччини через Німецький державний банк розвитку KfW та підтримується ініціативою ЄС - EU4Business.


«Програма підтримки МСП розгортається все активніше. Наша основна ціль на найближчий період — об’єднати зусилля з якомога більшою кількістю банків-партнерів. Також в межах стратегії розвитку НУФ до 2020 року ми плануємо вдосконалювати механізм кредитування МСП, доповнивши його кредитними гарантіями посередництвом проекту Національного банку України з відновлення кредитування та компенсаціями процентних ставок від місцевих адміністрацій», — зазначає виконавчий директор НУФ Олег Стринжа.

Серед пріоритетних для кредитування напрямків діяльності МСП зазначається сільське, лісове та рибне господарство, переробна промисловість, тимчасове розміщення та організація харчування, постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря. Кошти нададуть на придбання і модернізацію обладнання, придбання, будівництво або реконструкцію приміщень, поповнення обігових коштів на розширення виробництва.

Натомість Дам'ян Раґан, перший заступник голови травління Кредобанку, так прокоментував досягнуту угоду: «Малі та середні підприємства — одна з ключових груп клієнтів Кредобанку. Відтак угода з Німецько-Українським фондом надає нам нові, зручні та доступні інструменти для розширення роботи з ними. Підтримка цих категорій бізнесу, по-перше, полегшить їх діяльність на ринку, і, по-друге, активізує та зміцнить економіку всієї України».

Серед пріоритетних для кредитування напрямків діяльності МСП сторони зазначили - сільське, лісове та рибне господарство, переробну промисловість, постачання електроенергії, газу, теплового опалення та кондиційованого повітря. Кошти ж надаватимуть на придбання і модернізацію обладнання, придбання, будівництво або реконструкцію приміщень, а також поповнення обігових коштів на розширення виробництва.

Ігор Галущак

Друкувати
Найбільш популярні матеріали