Скільки коштів українці поклали на депозити в попередньому місяціНБУ уточнює, що залишки гривневих депозитів населення в платоспроможних банках в червні виросли на 5,9% - до 262,9 млрд грн, в іноземній валюті (в доларовому еквіваленті) - на 1,1%, до $ 8,5 млрд.

На думку регулятора, активному залученню коштів фізичних осіб сприяли високі темпи зростання заробітних плат і подальше зростання приватних переказів з-за кордону. Крім того, приплив коштів на гривневі депозити був викликаний збереженням значної різниці в прибутковості з валютними депозитами на тлі практично незмінного курсу національної валюти до долара США, вважають в Нацбанку.

У той же час залишки депозитів юридичних осіб в платоспроможних банках за минулий місяць скоротилися: за гривневими вкладами - на 5,6%, до 243,8 млрд грн, за валютними (в доларовому еквіваленті) - на 1,3%, до $ 5, 1 млрд. НБУ пояснює таку динаміку відрахуванням держкомпаніями коштів до бюджету.

Таким чином, загальний портфель гривневих депозитів в червні практично не змінився і залишився на рівні 506,7 млрд грн, констатує регулятор.

Він вказує, що кредитний портфель банків у нацвалюті в червні скоротився на 1,4% - до 584,9 млрд грн за рахунок зменшення кредитів бізнесу на 1,8% - до 468,2 млрд грн, тоді як портфель кредитів фізособам залишився майже на рівні попереднього місяця - 116,7 млрд грн.

НБУ відзначає, що збереження конкуренції банків за корпоративними клієнтами зумовило незначне підвищення процентних ставок по депозитах бізнесу в національній валюті - на 0,2 процентних пункту (п.п.), до 11,6% річних. Вартість гривневих кредитів юридичних осіб зросла на 0,1 п.п. - до 17,1% річних, що відображало збільшення кредитного попиту, зокрема на оборотні цілі підприємств, вважають у Нацбанку.

За його даними, вартість гривневих вкладів населення фактично залишалася на рівні попереднього місяця (10,8% річних), з огляду на стійкий приплив коштів населення. Зате ставки по кредитах фізичних осіб зросли на 0,6% - до 31,8% річних, що НБУ пов'язує з підвищенням стандартів кредитування великими банками по позиках більше одного року. У той же час це компенсувалося зниженням вартості короткострокових позик.

Згідно зі статистикою центробанку, ставки по валютних кредитах населенню в червні впали відразу на 2,5 п.п. - до 5,7% річних, тоді як за валютними депозитами вони збільшилися на 0,1 п.п. - до 2,3% річних.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали