Очікується стабілізація курсу долара в УкраїніЗаходи Національного банку щодо абсорбування ліквідності з фінансового ринку позитивно відобразились на стабілізації курсу долара в Україні.

На поточному тижні курс долара на міжбанку знизився та стабілізувався. Ринку не вистачало нацвалюти. Експортерам не вистачало гривні для поточної діяльності, а банки добряче вклалися в нацбанкові сертифікати, тому і конвертувалися. В результаті залишки банків на коррахунках в НБУ зменшилися на 7 млрд. Грн (до 39,9 млрд. грн.), а обсяг ліквідності, мобілізованої регулятором через депозитні сертифікати, виріс на 8,9 млрд. грн. (до 72,6 млрд. Грн.).

Зниження залишків на банківських коррахунках нижче 40 млрд. грн. є стабілізуючим чинником, що знижує спекулятивні апетити ринку. На цьому обсяг торгів виріс зі вчорашніх $ 302,46 млн. до $ 407,58 млн., центробанк зібрав на покупку долара не $ 10 млн., а більше $ 20 млн.

Подальшого здешевлення долара не очікується, на торгах з'являється все більше бажаючих купити долар - відкладений попит. Плюс банки почали закривати короткі позиції: відкуповуються назад розпроданий раніше клієнтський долар. Не виключається і плавного зростання валютних котирувань.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали