Банки закуповуються доларом про запасКурс долара на початку тижня підвівся на 1 копійку, і торгівля відбувається на міжбанку в рамках 28,23-28,25 грн./$.

Ще вдень міжбанк знаходився на рівні 28,18-28,19 грн./$, і була надія, що він на ньому залишиться. Однак до вечора банки вийшли поповнювати свої позиції, закупити доларом про запас, і цінники піднялися. Навіть були чутки про невеликі придбання Нацбанку - до $ 5 млн. За 28,19 грн./$.

«Сьогоднішні торги стали стартом нового фінансового місяця і кварталу, що зумовило стриману активність учасників ринку, які формують свої завдання і стратегії. Незначне переважання валютної пропозиції, сформованої обов'язковими продажами, над апетитами покупців призвело до стабільності котирувань», - прокоментував UBR.ua ситуацію директор казначейства Банку Кредит Дніпро Олег Курінний.

Дуже тихо було і на готівковому ринку. «Попиту на валюту практично не було - дуже спокійно», - запевнив начальник управління дилінгових операцій Райффайзен банку Аваль Юрій Гриненко. Мінімальна вартість долара на продажу людям в касах опустилася на 1 копійку - до 28,07 грн ./$, її ставили небанківські обмінники. Середнім діапазоном продажів для банків став 28,20-28,30 грн./$. У ньому працювали Приватбанк, Universal Bank, Кредо Банк, Альфа-Банк, Укргазбанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ, ОТП Банк, Промінвестбанк. Банки побоювалися опускати ціни внизу. Викуповували долар також в широкому коридорі - 27,30-28,10 грн ./$.

Завтра фінансисти чекають подорожчання валюти, тому намагаються по максимуму підстрахуватися.

«Швидше за все, завтра міжбанк буде стартувати в рамках 28,24-28,30 грн./$. Підвищений попит на валюту буде виходити від іноземців, які почнуть звичні покупки під дивіденди. У зв'язку з цим можемо потриматися близько 28,30 грн./$», - припустив Юрій Гриненко. А Олег Курінний спрогнозував більш широкий діапазон - 28,20-28,30 грн./$.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали