Трамп досяг історичних домовленостейПрезидент США Дональд Трамп офіційно оголосив про досягнення угоди USMCA, яка повинно буде замінити договір про північноамериканську зону вільної торгівлі НАФТА, угода - найбільша в історії США, охоплюватиме торгівлю на 1,3 трильйона доларів в рік і забезпечить США сотні тисяч нових робочих місць.

"Я із завмиранням серця звертаюся до американського народу, щоб розділити радість від історичної новини не тільки для нації, а й для всього світу. ... Ми успішно завершили переговори по новій угоді для заміни НАФТА і торгових угод в рамках НАФТА, це станеться з допомогою нової угоди США-Канада-Мексика, яке називається USMCA ", - сказав Трамп, виступаючи у Вашингтоні в понеділок.

Трамп зазначив, що торговий дефіцит США з моменту укладення угоди НАФТА досяг 2 трильйонів доларів. Було втрачено 4,2 мільйона робочих місць. Тепер, за його словами, угода забезпечить "сотні тисяч нових робочих місць".

"Ми уклали цю угоду на основі взаємності і чесних підходів", - сказав він. І додав, що зміна НАФТА було одним з його передвиборних обіцянок. "Угода забезпечить нам охоплення торгівлі товарами на 1,3 трильйона доларів, що робить цю угоду найбільшою в історії США", - розповів Трамп.

Президент США Дональд Трамп заявив, що імпортні мита на сталь і алюміній щодо Мексики і Канади будуть зберігатися, незважаючи на укладену угоду про вільну торгівлю USMCA з цими країнами.

"До тих пір, поки ми не зможемо зробити все, щоб наші металурги були захищені, ми не дозволимо нашій металургійній галузі зникнути. ... Нам потрібна металургія, нам потрібен наш алюміній. Ми працюємо над цим зараз, але це не було частиною цього (переговорів з Мексикою і Канадою - ред.) ", - сказав Трамп, виступаючи на прес-конференції, присвяченій угоді з цими двома країнами.

США з 1 червня ввели в дію торгові мита на сталь (25%) і алюміній (10%). Зараз митами в 25% обкладається сталева продукція з усіх країн, крім Австралії, Аргентини, Бразилії та Південної Кореї. Мита в 10% діють на імпорт в США алюмінію з усіх країн, крім Австралії та Аргентини. Як обгрунтування для введення мит адміністрація президента США Дональда Трампа послалася на 232-ту статтю американського закону про розширення торгівлі від 1962 року. Ця норма дозволяє президенту встановлювати торговельні бар'єри з іноземними державами, якщо це виправдано інтересами нацбезпеки.

Уже на початку дня після звістки про укладення угоди американські торговельні майданчики позитивно відреагували на новину - найбільший торговий індекс DJIA зростає майже на 1%, до 26700 пунктів.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали