НБУ скасовує валютні ліцензіїНаціональний банк України звільнив учасників ринку цінних паперів від необхідності отримувати валютні ліцензії, а також спростив отримання таких ліцензій для компаній зі страхування життя.

Учасники фондового ринку, які торгують цінними паперами і забезпечують розрахунки за угодами, більше не повинні отримувати від Нацбанку ліцензії на валютні операції, йдеться в постанові НБУ №65, який набрав чинності з 9 травня.

Зокрема, мова йде про випадки переходу прав власності на цінні папери від резидента до нерезидента і навпаки, пояснили в НБУ.

НБУ дійшов висновку, що купівля-продаж цінних паперів не є валютною операцією, а всі розрахунки за такими операціями проводяться через банки, що мають валютні ліцензії та здійснюють валютний контроль.

У зв'язку з цим НБУ анулював ліцензії учасників фондового ринку і Національного депозитарію України, видані раніше.

Також Нацбанк знизив мінімальні вимоги до капіталу компаній зі страхування життя для отримання валютної ліцензії з 300 млн грн до 45 млн грн. відповідно до вимог Національної комісії регулювання ринків фінансових послуг.

При цьому страховики повинні будуть подавати в НБУ щоквартальну інформацію про структуру прийнятних активів, а щорічно - звіт аудитора, який підтверджує суму таких активів. Порушення нормативу або ненадання інформації буде підставою для відкликання ліцензії.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали