ФРС може знизити базову ставку для підтримки економікиОстанні кроки президента Трампа по введенню 25%-тарифів на китайські товари на 200 мільярдів доларів вселяли страх ринків, оскільки Dow, S & P 500 і Nasdaq готові завершити тиждень на найнижчих рівнях року.

Але навіть якщо початковий шок від торгової боротьби пройде, зростають побоювання, що це може затягнути економіку і змінити погляди Федерального резерву на процентні ставки.

«Якщо ці тарифи будуть зберігатися протягом значного періоду часу, це може трохи збити зростання ВВП», - сказав Ед Міллс, політолог з Вашингтона в Raymond James, в інтерв'ю The First Trade. «Це вплине на маржу, що вплине на прибуток».

До сих пір голова ФРС Джером Пауелл і його колеги в Комітеті ФРС з відкритого ринку обіцяли терпіння, оскільки вони зберігали ставки без змін.

В кінці останнього засідання ФРС по політиці 1 травня Пауелл сказав журналістам: «Ми дійсно вважаємо, що наша політична позиція є правильною прямо зараз. Ми не бачимо вагомих підстав для руху в будь-якому напрямку».

І це не дивлячись на тиск, що підсилюється на центральний банк з метою зниження ставок, в тому числі з боку президента Трампа, який написав у Твіттері, що економіка може зрости, як ракета, якщо ми зробимо деяке зниження ставок.

«У кінцевому рахунку, я думаю, що інвестори все ще роблять ставку на те, що, якщо ми знаходимося в цій ситуації, де відбувається економічне погіршення, і ФРС прийде на допомогу», - розповіли Міллс Брайану Соцці і Алексис Кристофор. «Ці дебати про те, чи збирається ФРС скоротити зростання у міру продовження будь-розбирання в Китаї».

Український журнал Економіст


Друкувати
Найбільш популярні матеріали