Торгова війна з Китаєм завдає збитку економіці СШАЕкономічна активність зростає, але це не означає, що триваюча торгова війна президента Дональда Трампа з Китаєм не завдає реального збитку економіці США.

Інвестори можуть поки ігнорувати економічні попереджувальні знаки, хоча в кінцевому підсумку вони, ймовірно, заплатять за те, що закрили на це очі. «Відбитки торгової війни були в цьому звіті про зайнятість, вони тиснуть на економіку», - сказав головний економіст Moody's Analytics Марк Занді. «Зростання сповільнюється через торгову війну і викликану нею невизначеність. Я думаю, що це стане більш очевидним в майбутньому».

У звіті, на який посилається Занді, опубліковані дані по зайнятості ADP за червень. У червні приватний сектор США додав невтішні 102 000 позицій, що нижче прогнозу Уолл-стріт, рівного 140 000. Дані в минулому місяці показали найменше збільшення приватних позицій з початку економічного зростання.

У той час як на великих підприємствах робочі додавалися, то малі підприємства з числом зайнятих менше 50 осіб скоротили зайнятих на 23 000 позицій. Тим часом підприємства з 19 і менше працівниками скоротили заробітну плату для 37 000 посад.

Сектор, який продовжує відчувати слабкість, це сектор виробництва товарів, будівництво скоротилося на 18 000 позицій. У сфері виробництва послуг, у сфері відпочинку і гостинності, в червні ріст до 3000 позицій.

Звіт ADP об'єднує довгий список статей з економіки США - від слабкого кварталу для транспортного гіганта FedEx (FDX) до охолодження виробничих результатів ISM - які малюють економіку в менш зірковому світлі.

«Я не думаю, що номінальне перемир'я, про яке президент Трамп і Сі домовилися буде зменшувати невизначеність, з якою стикаються багато великих компаній», - попередив Занді. «Поки вони не впевнені, які продукти будуть мати тарифи, вони не будуть наймати людей. Тому я думаю, що торгова війна продовжить завдавати збитку ринку праці».


Друкувати
Найбільш популярні матеріали