Україна може зібрати урожай ще більший, ніж в минулому роціЕкономіка країни буде виглядати трохи краще у ІІ півріччі, ніж очікував раніше Національний банк України. Про це заявив заступник глави НБУ Дмитро Сологуб в інтерв'ю інформагентству Інтерфакс-Україна.

Він уточнив, що процес перегляду прогнозу вже відбувається. Причинами цього є сильний внутрішній попит і хороший урожай.

Зовнішнє середовище, за словами заступника голови НБУ, в цьому році виглядає краще, ніж в минулому. Це стосується і фінансових ринків, і умов торгівлі. Зокрема, сильно подешевшав газ, на високому рівні тримаються ціни українських експортних товарів - руди і зерна.

"Ми закладали в прогноз урожаю в 66 млн тонн зернових. Зараз ми цю оцінку переглядаємо, так як бачимо великі шанси (це не тільки наша думка, а й думка інших прогнозистів), що Україна може зібрати урожай ще більший, ніж в минулому році ( 70,1 млн т. - ред.)", - сказав Д.Сологуб.

Також він зазначив, що не дивлячись на зміну влади в Україні настрої споживачів і внутрішніх інвесторів непогані.

"Тому, незважаючи на політичний цикл, комбінація нормальної макроекономічної політики і позитивного зовнішнього середовища і призводить до таких параметрів, які зараз демонструє Україна", - сказав заступник голови НБУ.

Нацбанк наприкінці квітня підтвердив свій макропрогноз: зростання реального ВВП України в 2019 р сповільниться до 2,5%, а в 2020-2021 рр. прискориться відповідно до 2,9% і 3,7%, нагадує видання Ліга. Інфляція, на думку НБУ, складе 6,3% в цьому році і по 5% в 2020-2021 рр.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали