Зеленський розпочинає боротьбу із свавіллям олігархівОднією з основних рис національної економіки в останні п'ятнадцять років є монополізація олігархічним капіталом базових ринків, що призвело до згортання не лише конкуренції, а й ділової активності в секторі малого та середнього підприємництва. Значною мірою посилення впливу олігархів на економіку відбувалося завдяки сприянню вищих інститутів влади, в тому числі колишніх президентів.

Нинішній глава держави налаштований рішуче стосовно обмеження монопольної влади олігархічного капіталу. Володимир Зеленський на національній раді з питань антикорупційної політики у четвер заявив про те, що правоохоронці повинні перевірити бізнес олігарха Юрія Косюка.

Президент висловив невдоволення тим, що агрохолдинг має значні надприбутки, але отримує значні обсяги державної фінансової підтримки. Зокрема він зазначив, що «протягом 17-18 років одному з найбільших агрохолдингів України «Миронівському хлібопродукті» із державного бюджету виділено майже 2,5 мільярди гривень... дотації. Насправді, він не потребує державної підтримки, бо має надприбутки».

Нагадаємо, що українські агрохолдинги сконцентрували значний банк земель і фактично монополізували аграрні ринки. Завдяки відносно низькій платі за орендовані розпайовані землі вони отримують надприбутки і поглиблюють структурні диспропорції в аграрному секторі.

Український журнал «Економіст»


Друкувати
Найбільш популярні матеріали