Трамп закликав Федеральну резервну систему продовжити знижувати процентну ставкуПрезидент США Дональд Трамп заявив, що не в захваті від зміцнення долара, і закликав Федеральну резервну систему (ФРС) продовжити знижувати процентну ставку, щоб послабити курс американської нацвалюти, передає Інтерфакс-Україна.

«Як ваш президент, можна подумати, що я був би радий нашому дуже сильному долару. Але я не радий!», — написав Трамп на своїй сторінці у Twitter.

«Високі процентні ставки ФРС порівняно з іншими країнами підтримують долар на високому рівні, в результаті чого нашим прекрасним виробникам стає все важче» конкурувати, написав Трамп, згадавши Caterpillar Inc., Boeing Co. і Deere & Co.

Долар опустився до сесійних мінімумів після повідомлення Трампа. Індекс Bloomberg, що відстежує динаміку американської нацвалюти, опустився на 0,2% і склав 1203 пунктів, але незабаром частково відіграв втрати і став знижуватися на 0,1%.

Пара євро/долар торгується без різких коливань на позначці 1,1201 дол. після стрибка до сесійного піку в 1,232 дол. на коментарях Трампа.

Нагадаємо, що Трамп протягом більше ніж року регулярно критикує ФРС, звинувачуючи регулятор в тому, що той перешкоджає його економічним ініціативам, утримуючи процентні ставки на більш високому рівні, ніж необхідно.

Нинішній глава ФРС Джером Пауелл неодноразово говорив, що центробанк не приймає до уваги критику президента або інші коментарі політиків при прийнятті рішень, що стосуються грошово-кредитної політики.

Нагадаємо, що 1 серпня, вперше з часів глобальної економічної кризи 2008-2009 років, Федеральна резервна система США знизила ключову ставку на 25 процентних пунктів.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали