Трамп хоче замінити військову допомогу іноземним державам на кредитиПрезидент США Дональд Трамп має намір запропонувати Конгресу замінити військову допомогу ряду іноземних держав кредитами. Про це повідомило видання Wall Street Journal з посиланням на чиновників Держдепартаменту.

У разі схвалення ініціативи десятки країн світу, в тому числі Україна, будуть позбавлені безоплатної допомоги на оборонні потреби на загальну суму 1 млрд дол.

Згідно із службовою запискою зовнішньополітичного відомства США, крім України, зміни можуть торкнутися також Пакистану, Тунісу, Лівану, Колумбії, Філіппін і В'єтнаму.

У той же час WSJ повідомляє, що в бюджеті США на наступний рік будуть збережені дотації на оборонні потреби Ізраїлю - 3,1 млрд дол., Єгипту - 1,3 млрд дол., Йорданії - 350 млн дол. Військова допомога Пакистану буде скорочена з 265 млн до 100 млн дол.

Як наголошується в службовій записці Держдепу, американські чиновники вважають, що без такої допомоги країни-партнери, найімовірніше, або не будуть розвивати / підтримувати (оборонний) потенціал, або ж звернуться до інших держав (наприклад, до Росії, Китаю) з проханням про допомоги.

Також у зовнішньополітичному відомстві зазначають, що переважна більшість країн або не захочуть брати пропоновані адміністрацією Д. Трампа кредити, або не будуть відповідати критеріям.

Крім того, в Держдепартаменті вважають, що відмова США від програми військової допомоги позначиться на здатності України розгортати притиміноментні радари, які є важливим питанням в боротьбі проти підтримуваних Росією бойовиків, пише видання.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали