Торговий конфлікт загрожує рецесією для американської економікиЯкщо США і Китай не зможуть завершити свій торговий конфлікт до нових президентських виборів в листопаді 2020 року це загрожує рецесією американської економіки, говориться в повідомленні, розісланого клієнтам американського банку Goldman Sachs. Про це стало відомо в понеділок, 12 серпня.

На думку аналітиків банку, розширені мита на імпорт з Китаю вступлять в силу, як було оголошено, на початку вересня. У зв'язку з цим зростання американської економіки в четвертому кварталі 2019 року може знизитися до 1,8 відсотка.

Торговий конфлікт США і Китаю

Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що з вересня США розширять мита на імпортовані товари з Китаю, що раніше не потрапили під них. Збори в 10 відсотків торкнуться імпортовану китайську продукцію на загальну суму в 300 млрд доларів (у перерахунку - 271,8 млрд євро).

До цього, в травні, Сполучені Штати підвищили митний збір з 10 до 25 відсотків на китайські товари на загальну суму в 200 млрд доларів. При цьому 25-процентні мита на 279 найменувань китайських товарів - загальний передбачуваний обсяг імпорту цих товарів становить близько 16 млрд доларів - були встановлені ще в серпні 2018 року, а до цього - на 818 найменувань китайської продукції в липні 2018 року.

Намагаючись знайти дзеркальну відповідь, Китай обклав митом від 5 до 25 відсотків майже 5,5 тисяч американських товарів загальною вартістю в 60 мільярдів доларів. Пекін також пригрозив обмеженнями на експорт в США рідкоземельних металів, необхідних для виробництва електроніки і автомобілів. США отримують 80 відсотків таких металів з КНР. Пекін також зажадав, щоб китайські держкомпанії призупинили імпорт американської сільськогосподарської продукції.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали