Названі найбільші торгівельні партнери України в ЄСОборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та ЄС у першому півріччі збільшився на 23% порівняно з аналогічним періодом минулого року і склав 4,8 млрд дол., повідомила прес-служба Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

За даними інституту, найбільшими торговельними партнерами України в ЄС за звітний період були Нідерланди, Іспанія, Італія, Польща, Німеччина і Франція. Їх сукупна частка становить 72% обороту взаємної торгівлі сільськогосподарськими товарами.

За словами експерта, основні обсяги поставок в Європу Україна забезпечує за рахунок зернових і олійних культур, олії, макухи, а також м'ясопродукції.

В імпорті сільгосппродукції в Україну помітного акценту на певних продуктах не спостерігається. Так, у звітному періоді здебільшого закупляли тютюн, продуктів для годування тварин, алкогольних напоїв, різних харчових продуктів і кукурудзи на насіння.

Експерт наголосив, що, за прогнозними оцінками вчених Інституту аграрної економіки, відчутне зростання вітчизняного аграрного експорту в першому півріччі дає серйозні підстави розраховувати на оновлення за результатами 2019 року рекордних для України показників поставок агропродовольствия в ЄС, які були досягнуті минулого року.

Раніше повідомлялося, що Україна в 2018 році збільшила експорт агропродукції в ЄС на 8,7% — до 6,3 млрд дол.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали