Fitch Ratings оприлюднило позитивні прогнози для УкраїниМіжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings прогнозує уповільнення середньорічної інфляції в Україні до 8,5% в 2019 році і до 5,7% в 2021 році, йдеться в огляді агентства.

Як зазначається в огляді, зниженню інфляції буде сприяти гнучкість обмінного курсу і прихильність Національного банку цільовому рівні інфляції (5% плюс-мінус 1% в 2020 році).

На думку експертів агентства, у НБУ є можливість істотно знизити в 2019-2020 рр. облікову ставку з поточного рівня 16,5%. При цьому реальна ставка (з урахуванням інфляції) може впасти до 3%.

У той же час агентство Fitch наголошує на необхідності збереження незалежності НБУ для досягнення поставлених цілей.

Відзначимо, споживчі ціни в Україні в липні 2019 року в порівнянні з червнем знизилися на 0,6%. За даними Держстату, з початку року ціни в Україні зросли на 3,0%. При цьому в річному вимірі (до липня 2018 року) інфляція прискорилася до 9,1%.

Також, кредитне рейтингове агентство Fitch Rating підвищило довгостроковий і короткостроковий кредитний рейтинг (IDR) України в іноземній і національній валютах з B- до B і поліпшило прогноз зі стабільного на позитивний.

Кредитне агентство Fitch відзначає, що Україна продемонструвала спроможність вчасно отримати доступ до зовнішнього фінансування державного бюджету, поліпшивши макроекономічну стабільність і зменшивши державний борг, в той час як скорочення виборчого періоду зменшило політичну невизначеність.

Fitch прогнозує подальші позитивні зрушення в кредитоспроможності держави, з огляду на очікування в продовженні макроекономічної політики і зобов'язання нового уряду проводити структурні реформи і взаємодіяти з міжнародними фінансовими організаціями.

У звіті агентства мовиться, що дуже велика популярність президента Володимира Зеленського та контроль уряду і парламенту з боку його партії надає уряду унікально сильну позицію для просування своєї політики, орієнтованої на реформи. Нещодавно сформований уряд на чолі з прем'єр-міністром Олексієм Гончаруком включає технократичних, прозахідних і орієнтованих на реформи міністрів.

Fitch відзначає, що міністр фінансів України Оксана Маркарова, залишаючись на своїй посаді, підтримує продовження політики, спрямованої на зменшення макроекономічних дисбалансів і поліпшення макроекономічної стабільності.

Аналітики агентства також відзначили, що висока ймовірність продовження участі України в програмі МВФ сприятиме доступу до офіційного і ринкового фінансування, які необхідні для виконання великих виплат за державним боргом в 2020-2021 роках і послужить основою для політики і реформ, які допоможуть надалі економічному зростанні.

Основними факторами, які можуть окремо або разом вплинути на підвищення рейтингу в майбутньому, є:

* Підвищення рівня міжнародних валютних резервів і гнучкості зовнішнього фінансування;

* Вдосконалення структурних показників, таких як стандарти державного управління;

* Перспективи більшого економічного зростання при збереженні поліпшеної макроекономічної стабільності;

* Подальше зменшення державного боргу та поліпшення структури боргу.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали