Вартість житлової нерухомості Києва підвищилась до рівня 2014 рокуСередня вартість пропозиції 1 кв. м на первинному ринку житлової нерухомості Києва до кінця 2019 року може зрости на 9% в порівнянні з минулим роком - до $ 1,35 тис., досягнувши, таким чином, докризового рівня 2014 року.

"З осені, в разі політичної стабілізації, очікується підвищення обсягів продажів, а до кінця року - підвищення цін до рівня докризового 2014 року", - повідомила в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" аналітик девелоперської компанії повного циклу City One Development Олена Ширина.

За даними City One Development, зростанню цін на ринку в першому півріччі 2019 року сприяла стабілізація і зміцнення курсу гривні.

Так, середня ціна на ринку в першому півріччі склала $ 1,296 тис./кв. м. У другому кварталі 2019 року гривня зміцнилася на 4%, пропорційно зросла і середня ціна на первинну нерухомість на 4%. В цілому, в першому півріччі 2019 року гривня зміцнилася на 6,2%, а середня ціна на первинну нерухомість виросла на 7,6%, зазначила експерт.

"На ринку первинної житлової нерухомості завжди спостерігається тісний взаємозв'язок між курсом долара і динамікою середніх цін за квадратний метр. За окремим комплексам ціни змінюються в залежності від їх ліквідності, у міру просування будівництва", - пояснили в City One Development.

Як підрахували в компанії, протягом другого кварталу 2019 року стартував продаж в дев'яти нових ЖК c загальним заявленям квартир - близько 3,5 тис. При цьому на клас "бізнес" довелося шість з них, "комфорт" - два, "економ" - один.

У розрізі районів столиці кількість об'єктів: Печерський - чотири, Дарницький - два, Шевченківський, Голосіївський і Подільський - по одному.

"В цілому, незважаючи на вибори і політичну нестабільність, в першому півріччі 2019 роки ринок первинної житлової нерухомості поповнився 25 новими ЖК (з урахуванням виходу на ринок 16 нових ЖК в І кв.-2019). З них сім - у Печерському районі, представлені в класі "бізнес", - підсумували в City One Development.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали