Доходи загального фонду держбюджету зросли на 7,7%Доходи загального фонду держбюджету зросли на 7,7% до 594,1 млрд грн, і склали всього 95,1% від запланованого рівня. При цьому касові видатки за загальним фондом бюджету, згідно з даними Держказначейства, склали 599,2 млрд грн, або 91,4% від запланованого рівня.

Аналіз показників виконання держбюджету говорить про продовження негативного впливу ряду тенденцій, відзначили в міністерстві. Зокрема це недостатнє надходження митних платежів і ренти за видобуток газу, низькі доходи від сплати ПДВ і погіршення фінансових результатів декількох великих держкомпаній.

Негативними факторами впливу також послужили невиплата Укрнафтою своєї частини дивідендів за 2018 року і неповна виплата дивідендів державними Центренерго і Турбоатом.

Низькими залишилися і надходження від приватизації (369,1 млн грн, а це 2,2% від річного плану).

Ситуацію також погіршило значне зміцнення гривні: середній курс за січень-серпень склав 26,6 грн / $, тоді як в бюджеті-2019 було враховано 28,2 грн / $ .;

Проблему міністерство планує вирішити "шляхом підвищення ефективності роботи органів доходів і зборів та зміцнення їх кадрового потенціалу".


Друкувати
Найбільш популярні матеріали