Україна активно імпортує картоплюУкраїна в серпні поточного року імпортувала 4,3 тис. тонни картоплі на суму 795 тис. дол., що є абсолютним рекордом і фактично річним обсягом імпорту цього овочу в Україну, повідомила прес-служба оптового ринку сільськогосподарської продукції (ОРСП) "Шувар".

За словами керівника департаменту "Аналітика" ОРСП "Шувар" Тетяни Гетьман, попередні два сезони Україна мала досить непогані врожаї картоплі та річна потреба в імпорті обмежувалася 3-5 тис. тоннами. При цьому в сезони з незадовільним урожаєм потреба в імпорті складала 15-18 тис. тонн, але навіть в ці роки Україна ніколи раніше не імпортувала картоплю в серпні.

"Серпень і вересень - це період найбільшої пропозиції власної картоплі. Цього року через погану погоду пізні сорти картоплі вийшли на ринок з затримкою в кілька тижнів. Цим скористалися імпортери з Білорусі, де ціни в серпні були значно нижче", - зазначила Гетьман.

У прес-службі додали, що, згідно з даними Державної служби статистики, в попередні неврожайні роки потреба в імпорті картоплі виникала в Україні в другій половині весни - початку літа.

Закупівельні ціни на картоплю в серпні 2019 року зросли майже в два рази в порівнянні з аналогічним місяцем минулого року і склали близько 11 грн / кг через неврожай цієї культури в Україні.

Овочі борщового набору в Україні за 2018 рік подорожчали майже в два рази - до 56,6 грн. Урожай овочів в 2018 році склав 9,4 млн тонн.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали