Заробітчани збільшили обсяг грошових переказів в УкраїнуЗ початку року обсяг грошових переказів із-за кордону, які українці отримали через цифрові канали та відділення Приватбанку, зріс на 19% до 2,3 млрд дол. Про це під час форуму Global Payments Day'2019 повідомила керівник напрямку грошових переказів Приватбанку Марія Страшко.

За її словами, кількість отриманих українцями закордонних переказів з початку року зросла на 28% до 6,5 млн.

У той же час, за даними Приватбанку, за 8 місяців 2019 року обсяг грошових переказів з України за кордон збільшився на 67% до 800 млн дол, а їхня кількість на 13% до 945 тис переказів.

За січень-липень фізособи перевели в Україну в іноземній валюті 106,3 млрд грн в еквіваленті. Для порівняння, за 2018 рік в Україну надійшло грошових переказів на суму 2,3 млрд дол — близько 58 млрд грн за курсом НБУ.

За перше півріччя обсяг грошових переказів в межах України зріс на третину (майже на 33,5%), порівняно з аналогічним періодом 2018 року і досяг майже 93,28 млрд грн або 3,47 млрд дол в еквіваленті.

Загалом, у минулому році обсяг грошових переказів від трудових мігрантів оцінювали в 15 млрд дол. Треба при цьому відзначити, що обсяг надходження в країну валюти від трудових мігрантів обчислюється дуже приблизно, оскільки офіційним шляхом сюди потрапляє лише невелика частина зароблених за кордоном грошей. Тому, наприклад, за минулий рік НБУ нарахував грошових переказів на 9 млрд дол., Міжнародна організація з міграції - 12 млрд, а Світовий банк - понад 14 млрд дол.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали