Чому українцям не слід очікувати зниження тарифів за комуналкуОдним з основних чинників покращення благополуччя українських домогосподарств є зниження величини тарифів за послуги природних монополій. Відсутність застосування результативних антимонопольних регуляторів не забезпечила у попередні періоди зменшення частки витрат домогосподарств на оплату комунальних послуг, що звузило можливості домогосподарств більше коштів витрачати на ринку споживчих товарів, а це веде до згортання ділової активності в секторах малого та середнього бізнесу.

На думку міністра фінансів України Оксани Маркарової, яку вона висловила каналу 1+1, механізм встановлення цін на газ для населення, який діє в Україні зараз, є несправедливим, оскільки він дозволяє платити за комуналку менше людям як з низькими доходами, так і людям з високими доходами.

Міністр зазначила, що тим верствам населення, які не можуть оплачувати «справедливі ринкові тарифи», уряд повинен допомагати через субсидії. Таку позицію підтримує і Міжнародний валютний фонд.

Тобто Уряд знову обґрунтовує надмірний тарифний тиск на домогосподарства та підприємства посилаючись на вимоги МВФ. За відсутності зниження тарифів для підприємств унеможливлюється підвищення конкурентоспроможності продукції через подальший ріст затрат на її виробництво, а збереження і тим більше підвищення величини комунальних тарифів для населення не дозволить підвищити їх купівельну спроможність на ринку споживчих товарів.

Український журнал «Економіст»


Друкувати
Найбільш популярні матеріали