У вересні міжнародні резерви скоротилися до 21,4 млрд доларівУ вересні міжнародні резерви скоротилися на 2,6% до 21,4 млрд доларів, йдеться в повідомленні НБУ.

Відзначається, що в вересні вони зменшилися на 2,6% через значні обсяги погашень по державному боргу. Динаміку резервів протягом місяця визначали наступні чинники.

По-перше, трансакції з управління державним боргом.

Всього за минулий місяць Кабмін і НБУ оплатили обслуговування і погашення державного і гарантованого державою боргу в іноземній валюті 1 973,8 млн доларів.

З цієї суми 1 223,7 млн доларів направлено на обслуговування і погашення єврооблігацій, 560,9 млн доларів було виплачено за зобов'язаннями перед Міжнародним валютним фондом, решта коштів - за іншими зобов'язаннями перед іноземними кредиторами і міжнародними фінансовими організаціями.

Ці витрати були частково компенсовані надходженнями від розміщення урядом облігацій внутрішньої державної позики, номінованих у валюті, на суму 546,9 млн доларів.

По-друге, сприятлива ситуація на валютному ринку, обумовлена перш за все стійким припливом коштів нерезидентів в гривневий державний борг і рекордним зростанням врожайності зернових в Україні.

Ці фактори забезпечили суттєве перевищення пропозиції валюти над попитом в вересні і дали Нацбанку поповнити міжнародні резерви на 930,3 млн доларів.

Зокрема 650,3 млн доларів було куплено під час здійснення інтервенцій за єдиним курсом і 280 млн доларів - за вибором кращого курсу.

Також наголошується, що валютних інтервенцій з продажу валюти протягом місяця НБУ не здійснював.

По-третє, переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості і курсу гривні до іноземних валют).

Минулого місяця їх вартість зменшилася на 80,8 млн доларів.

Такий обсяг міжнародних резервів покриває 3,4 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов'язань України і поточних трансакцій уряду і Національного банку.

За підсумками 2018 міжнародні резерви України зросли на 10,6% і на 1 січня 2019 склали 20,8 млрд доларів (в еквіваленті).


Друкувати
Найбільш популярні матеріали