ФРС буде поповнювати банківські резерви, купуючи активи у банківФедрезерв США почне знову купувати американські держпапери. За словами глави регулятора Джерома Пауелла, це не можна розцінювати як новий раунд кількісного пом'якшення (QE). ФРС всього лише нарощує свій баланс.

"Як ми вказували в березневій заяві про нормалізацію балансу ФРС, настане момент, коли ми почнемо збільшувати наш портфель цінних паперів для підтримки відповідного рівня резервів. Цей час настав", - заявив Пауелл, виступаючи на зустрічі Національної асоціації економіки бізнесу (NABE).

Пауелл підкреслив, що про великомасштабні програмах скупки активів, подібних до тих, що Федрезерв тричі проводив між 2008 і 2014 роком, мова не йде. За словами глави ФРС це - не стимулювання економіки, вона і так знаходиться в хорошій формі.

В ході QE ФРС купував довгострокові держоблігації США на вторинному ринку. Зараз же американський центробанк має намір купувати короткострокові векселі (T-Bills). Це потрібно для відновлення балансу в грошовій системі. По суті регулятор буде поповнювати банківські резерви, купуючи активи у банків.

Наприкінці вересня стало ясно, що з 2014 року вони скоротилися вдвічі: з $ 2,8 трлн до $ 1,5 трлн. Через це обсяг паперових грошей і монет в країні перевищив резерви банків США.

Говорячи про плани ФРС Пауелл, зокрема, послався на "недавні технічні проблеми", які змусили регулятор задуматися про покупку T-Bills. По всій видимості, мова йде про складнощі, з якими грошові ринки зіткнулися в 16 і 17 вересня: міжбанківський ринок одноденних угод "репо" раптово "завис", краткросрочні ставки за цими операціями підскочили і ФРС довелося втрутитися.

Незважаючи на запевнення Пауелла в тому, що в економіці "все спокійно", ринки явно стурбовані діями регулятора. Тим більше, що в США вже спостерігаються ознаки майбутнього уповільнення: гальмування росту зайнятості і зниження виробничої активності.

"Можливо, це не є формальним поверненням до QE, але для багатьох це буде схоже на міні-QE, QE-лайт, приховане QE і т.п.", - цитує РБК коментар з Twitter головного економічного радника Allianz, колишнього глави інвесткомпанії PIMCO Мохаммеда Ель-Еріан.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали