Всесвітній економічний форум оприлюднив індекс конкурентоздатності країнУкраїна в 2019 році опустилась з 83 на 85 місце серед 141 країни в рейтингу по індексу конкурентоздатності, який щорічно складає Всесвітній економічний форум, пише mind.uа.

На перше місце цього року вийшов Сінгапур, обійшовши минулорічного лідера США. Утім укладачі рейтингу відзначили, що Сполучені Штати так і залишаються «центром інновацій».

Америка отримала найвищий бал в світі в кількох підкатегоріях, включно з простотою пошуку кваліфікованих працівників і доступності венчурного капіталу. Тим не менш, в деяких категоріях країна отримала відносно низькі бали: зростання торгових тарифів, зниження очікуваної тривалості життя і низькі навички роботи з цифровими технологіями серед населення США, що відбилось на загальному рейтингу.

Зазначається, що за рівнем державних інститутів Україна посідає 104 місце (минулого року — 110), за інфраструктурою — на 57 місці (як і минулого року), за рівнем впровадження технологій — на 78 місці (було — 77).

Водночас за макроекономічною стабільністю України посідає 133 місце (було 131), рівень охорони здоров'я — 101 місце (було 94), рівень освіти — 44 місце (було 46), ринок товарів — 57 місце (було 73).

По ринку праці України посіла 59 місце (було 66), фінансовій системі — 136 місце (було 117), обсягом ринку — 47 місце, динаміці бізнесу — 85 місце (було 86) і здатності до інновацій — 60 (було 58).

Десятка найбільш конкурентоздатних країн світу
Сінгапур
США
Гонконг
Нідерланди
Швейцарія
Японія
Німеччина
Швеція
Велика Британія
Данія

В цілому Азійсько-Тихоокеанський регіон був названий найбільш конкурентоздатним регіоном у світі, за яким слідує Європа па Північна Америка.

Під час укладання рейтингу WEF оцінив 103 ключових показника, таких як інфляція, цифрові навички та торгові тарифи, в 141 країні.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали