Державний бюджет хронічно недоотримує коштиЗа січень-вересень 2019 року загальний фонд Державного бюджету України недоотримав 78,4 млрд грн, або 7,2% запланованих надходжень.

Про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан, повідомляє прес-служба відомства.

"Обсяг невиконання плану надходжень загального фонду державного бюджету з початку року зростає. За січень-вересень поточного року загальний фонд недоотримав 78,4 млрд грн (7,2%) від плану", - сказав Пацкан за результатами аналізу виконання плану надходжень до Державного бюджету Україна за січень-вересень.

За словами Пацкана, доходи загального фонду за три квартали не виконані на 37,5 млрд грн (5,4%).

«За цей час не надійшло 31,1 млрд грн (13%) плану ПДВ з ввезених на митну територію України товарів. На 10,5 млрд грн (25,6%) не виконано план по надходженню акцизного податку з вироблених в Україні тютюну і тютюнових виробів. Ще одна проблема - недоотримано 8 млрд грн (19,7%) надходжень частини прибутку державних підприємств і дивідендів на державну частку», - підкреслив керівник відомства.

Він нагадав, що в минулому році невиконання плану надходжень було вдвічі меншим і склало 17,2 млрд грн (2,8%), хоча за вищевказаними джерелами план теж не виконувався.

«Бюджет недоотримав і чималі кошти від запозичень. Із зовнішніх джерел при плані 92,5 млрд грн вдалося запозичити тільки 56,2 млрд гривень А це - 60,7% від плану звітного періоду», - зазначив він.

Бюджет хронічно недоотримує кошти від приватизації державного майна: із запланованих на цей період 13,4 млрд грн надійшло лише 0,4 млрд гривень.

"За 9 місяців план (надходжень від приватизації - ред.) виконаний лише на 3%. Я сподіваюся, що при прийнятті Державного бюджету на 2020 рік буде закладено реалістичний показник надходжень від приватизації», - зазначив Пацкан.

Глава Рахункової палати нагадав, що в першому кварталі 2019 року невиконання плану надходжень загального фонду державного бюджету склало 31,6 млрд грн, в першому півріччі - 38,3 млрд гривень.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали