В Україні може подорожчати комуналкаВ Україні з початком опалювального сезону знову виростуть суми в квитанціях на оплату житлово-комунальних послуг (ЖКП). Оскільки в платіжки додасться одна з основних статей витрат на "комуналку" - опалення, пише сайт "Сегодня".

Зокрема, традиційно напередодні опалювального сезону Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) переглядає тарифи на воду, водовідведення та опалення, за поданням підприємств-виробників і постачальників цих послуг. Найчастіше, звичайно, в бік підвищення. Цього року у вересні також вийшла ціла серія постанов НКРЕКУ, якими були затверджені підвищені тарифи на воду.

Оскільки тарифи залежать від ситуації на місцях, говорити про те, на скільки змінилися тарифи в цілому або в середньому, складно. Наприклад, тарифи "Житомирводоканалу" виросли всього на 4%: вода - з 7,27 до 7,85 грн. за кубометр, водовідведення - з 8,19 до 8,64 грн. (Тут і далі цифри наведені без урахування ПДВ). Тарифи "Вінницяоблводоканал" підвищені на 7%: за холодну воду - з 8,05 до 8,6 грн. і за водовідведення - з 4,89 до 5,22 грн. за кубометр. А тариф "Дніпроводоканалу" на воду піднявся відразу на 21% (з 7,56 до 9,17 грн.), А на водовідведення - аж на 25% (з 4,98 до 6,21 грн. За кубометр).

У ряді регіонів нові тарифи ще не затверджені, але місцеві водоканали вже попереджають клієнтів, що вони підвищаться. Наприклад, "Київводоканал" анонсував, що тариф на воду для побутових споживачів підвищиться з 9,01 до 9,62 грн., на водовідведення - з 7,97 до 8,51 грн. за кубометр. Таким чином, подорожчання складе приблизно 7%.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали