Розмір програми МВФ може збільшитися до $8 млрдПереговори України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) за новою кредитною програмою зайшли в глухий кут через суперечку між державою і олігархом Ігорем Коломойським із приводу контролю над націоналізованим ПриватБанком. Про це повідомляє Reuters з посиланням на заступника глави Нацбанку Катерину Рожкову.

На сьогоднішній день уряд веде переговори про нову кредитну програму МВФ, яка замінить угоду на $ 3,9 млрд, термін дії якого закінчується на початку січня.

Рожкова заявила в інтерв'ю під час поїздки в Нідерланди на цьому тижні, що розмір програми може збільшитися до $ 8 млрд. Але спершу Київ повинен вирішити суперечку з Ігорем Коломойським, який намагається домогтися скасування рішення про націоналізацію ПриватБанку.

«Обговорення з МВФ з приводу наступного траншу фінансування заморожені через проблеми ПриватБанку, - сказала Рожкова. - Це червона лінія для них і для міжнародного співтовариства».

Вона попередила про «величезну небезпеку» для інвестиційного клімату України, якщо спір не буде врегульовано належним чином. Питання ПриватБанку «повинне бути вирішене, і не шляхом якихось домовленостей з колишніми акціонерами», додала заступник голови НБУ.

Рожкова сказала, що була розчарована рішенням Зеленського залишатися осторонь від конфлікту, а не активно захищати рішення 2016 року про приватизацію банку, пише агентство.

«МВФ хоче сильний сигнал від уряду про збереження адміністративної незалежності ПриватБанку і незалежності Національного банку України», - сказала вона.

З моменту початку своєї передвиборної кампанії Володимир Зеленський відкидав припущення про те, що він допоможе Коломойському повернути ПриватБанк або отримати компенсацію. У четвер він заявив на прес-конференції, що готовий обговорити долю ПриватБанку з олігархом, але підкреслив, що буде захищати інтереси держави.

За словами Рожкової, МВФ поки не впевнений в реформах в Україні.

«Мова йде про судову реформу, верховенство закону. Йдеться про олігархічної структури влади », - пояснила Рожкова.

У зробленій у вересні заяві МВФ не згадав ПриватБанк або Коломойського, але зазначив, що Україні необхідно боротися з корупцією, зменшити вплив олігархів на економіку і мінімізувати «витрати платників податків на банківські рішення».


Друкувати
Найбільш популярні матеріали