Америка погодилася відмовитися від підвищення мит на китайські товариНа черговому раунді китайсько-американських переговорів було досягнуто суттєвого прогресу по питаннях, що обговорювалися, заявив глава делегації Китаю, заступник прем'єра Держради КНР Лю Хе.

"На основі важливого консенсусу глав двох держав сторони провели відверте, ефективне і конструктивне обговорення торгово-економічних проблем, що становлять взаємний інтерес. Вони досягли істотного прогресу в таких областях, як сільське господарство, захист інтелектуальної власності, обмінні курси валют, фінансові послуги, розширення торгового співробітництва, передача технологій, врегулювання суперечок", - заявив Лю Хе на зустрічі з президентом США Дональдом Трампом, повідомляє агентство "Сіньхуа".

У повідомленні говориться, що китайський віце-прем'єр також сказав, що "сторони домовилися про подальші консультації і спільну роботу в напрямку досягнення остаточної угоди".

Лю Хе передав Трампу усне послання голови КНР Сі Цзіньпіна, в якому зазначалося, що в ході китайсько-американських торгових переговорів останнім часом "була проявлена добра воля, це вітали як народи двох країн, так і міжнародне співтовариство", йдеться в повідомленні.

Раніше повідомлялося, що Трамп заявив про досягнення важливої торгової угоди з КНР.

"Це дуже значний правочин, який вважається першим етапом (врегулювання розбіжностей в торгівлі)", - заявив він в Білому домі.

За повідомленнями світових ЗМІ, які пізніше підтвердив міністр фінансів США Стівен Мнучін, американська сторона погодилася відмовитися від підвищення мит на китайські товари вартістю 250 млрд дол. З 25% до 30%, яке було заплановано на найближчий вівторок. В обмін на це Китай, на першій фазі реалізації домовленостей зокрема, погодився купувати у США більше сільгосппродукції.

За словами Трампа "друга фаза стартує практично відразу".

Раніше американські ЗМІ повідомляли, що США і Китай погодили "проміжну" угоду, яка дозволить сторонам призупинити торгову війну і працювати над більш масштабною угодою щодо спірних питань, що стосуються торгівлі.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали