З 1 січня газ для населення подорожчаєЗ 1 січня 2020 року на Україні зміниться формула розрахунку ціни газу для населення. Про це сказав Максим Рабинович, директор ТОВ "Газопостачальна компанія" НАК "Нафтогаз України", під час Української газового форуму, передає кореспондент РБК-Україна.

Як зазначив Рабинович, зараз "Нафтогаз" не визначає ціну газу для населення, а тільки вибирає з чотирьох показників, який з них менше.

"Як буде з січня. Ціна буде ринковою. Вона визначається як середнє арифметичне за ціною для промисловості. В промисловості у нас абсолютно ринкові ціни", - сказав він.

За його словами, так написано в законі, який з 1 січня скасовує спеціальні зобов'язання "Нафтогазу" (ПСО).

Як повідомляло РБК-Україна, Кабінет міністрів 5 червня прийняв постанову №485, яка вводить нову формулу для розрахунків ціни газу для населення. Ціною газу по ПСО повинна бути найнижча ціна серед чотирьох показників: ціни для комерційних споживачів за минулий місяць, середньої митної вартості газу за минулий місяць, середньозваженої ціни на Українській енергетичній біржі і ціни за урядовою постановою №867 від 19 жовтня 2018 року.

Відповідно до постанови уряду "Нафтогаз" вже істотно знизив ціну на газ для населення в червні, липні, серпні і вересні.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали