Очікування щодо ділової активності підприємств в Україні покращилисяОчікування українських компаній щодо економічного зростання в Україні покращилися, компанії прогнозують суттєво нижчу інфляцію, порівняно з 2-м кварталом 2019 року.

Про це свідчать результати опитування керівників компаній, яке Національний банк провів в 3-му кварталі цього року, передають Українські Новини.

Рівень ділової активності підприємств залишається високим: індекс ділових очікувань (ІДО) на наступні 12 місяців становить 115,3% (у попередньому кварталі - 117,8%).

Пожвавлення ділової активності очікують респонденти всіх видів економічної діяльності.

На думку підприємців, зростання економічної активності зберігається завдяки поліпшенню очікувань щодо інвестиційних витрат на проведення будівельних робіт, а також високих оцінок загальних обсягів реалізації продукції власного виробництва та фінансово-економічного стану підприємств.

Поліпшення інфляційних очікувань спостерігається третій квартал поспіль.

В цілому бізнес прогнозує інфляцію через 12 місяців вже на рівні 6,9% (у 2-му кварталі - 7,7%, в 1-му кварталі - 9%).

Істотно зросла частка респондентів, які вважають, що зростання споживчих цін за рік не перевищить 7,5%. Таких підприємців - 54,5% (у 2-му кварталі - 45,5%).

Як і раніше найвагомішим чинником впливу на інфляцію підприємці називають збільшення витрат на виробництво.

Тривале збереження сприятливої ситуації на валютному ринку (зокрема, завдяки новим фундаментальним факторам - притоку іноземного капіталу в гривневі облігації уряду та збільшенню врожайності в агросекторі) обумовлює також подальше поліпшення девальваційних очікувань.

Так, протягом наступних 12 місяців бізнес очікує курс на рівні 27,96 UAH/USD.

У попередньому кварталі цей показник становив 28,82 UAH/USD.

Майже третина компаній - 32,3% - очікує, що курс не перевищить 27,00 UAH/USD.

Позитивні очікування бізнесу щодо зростання обсягів виробництва в Україні в наступні 12 місяців продовжують поліпшуватися.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали