Банкіри прогнозують збільшення портфеля корпоративних і роздрібних кредитівПротягом найближчих 12 місяців українські банки очікують пожвавлення кредитування як бізнесу, так і населення. Про це повідомляє прес-служба Національного банку з посиланням на дані "Опитування про умови банківського кредитування" за четвертий квартал 2019 року.

У НБУ відзначили, що опитування показало впевненість банків в тому, що кредитування буде зростати.

"74% респондентів прогнозують збільшення портфеля корпоративних і роздрібних кредитів. Перспективи відновлення корпоративного кредитування вони оцінили як найвищі за всю історію спостережень з початку 2015 року - баланс відповідей склав 53%", - сказано в повідомленні.

Більшість опитаних банків впевнені, що попит на кредити з боку малого і середнього бізнесу, а також населення продовжить зростати. Але при цьому фінустанови очікують пом'якшення кредитних стандартів для всіх видів кредитування.

"Рекордні також були баланси відповідей очікувань припливу депозитів, як підприємств, так і фізичних осіб (53% і 62% відповідно)", - констатують в НБУ.

Опитані банки прогнозують зростання валютних ризиків в четвертому кварталі і падіння - кредитних. Процентний, поточний і ризик ліквідності не зміняться.

На думку банків, зростання кредитування в третьому кварталі було викликане зниженням вартості позик. А окремі банки вказали, що позитивні очікування стали чинниками ослаблення внутрішніх вимог і критеріїв відбору позичальників в споживчому сегменті.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали