ЄБРР планує інвестувати в Україну один мільярд євроЄвропейський банк реконструкції та розвитку планує інвестувати в Україну один мільярд євро в 2020 році. Про це заявила заступник глави ЄБРР в Україні Леся Кузьменко на конференції Attractive Ukraine: Checkpoint 2019.

«Україна завжди входила в топ-5 країн за обсягом операцій ЄБРР. У цьому році Україна вийшла на перше місце для нас», — зазначила Кузьменко.

За її словами ЄБРР в Україні фінансує проекти в секторі енергетики, інфраструктури і в тому числі кредитує приватний сектор через надання кредитних ліній та гарантій спільно з українськими банками.

За її словами, поштовх розвитку банківського сектора додасть відкриття ринку землі в Україні.

«Навіть якщо 10% землі буде виставлено на продаж — на це знадобиться $4 млрд. Фінансування ЄБРР або IFC буде недостатньо. Банкам потрібно буде довге фінансування. Зі свого боку ми готові надавати фінансування для кредитування купівлі землі», — заявила вона.

Раніше повідомлялося, що ЄБРР виділить 149 млн євро на модернізацію системи електропередач. Також в ЄБРР заявляли, що планують збільшити інвестиції в економіку України в два рази. ЄБРР – один з найбільших інвесторів в економіку України. Він фінансує близько 400 проектів.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали