Державні банки не потребують докапіталізаціїДержавні банки України мають достатній запас капіталу і найближчі три роки не потребують докапіталізації.

«Якщо говорити про державні банки, які вимагають докапіталізації в цьому році, як і в минулому році, ми, моделюючи їх результати на наступні три роки, бачимо, що без докапіталізації можна обійтися», - заявила перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова.

По-перше, вона радить активніше працювати з проблемними активами. «А по-друге, і ми про це говоримо з Міністерством фінансів, треба залишати прибуток за підсумками року в цих банках, щоб вони могли за рахунок прибутку формувати буфер капіталу. У минулому році 90% прибутку було перераховано в бюджет. А іншого джерела для формування капіталу у банку немає », - заявила вона.

Тому НБУ веде з Мінфіном переговори про зменшення частки перерахування прибутку держбанків в бюджет, оскільки інакше «це може не тільки обмежити їх здатність до подальшого розвитку, а й може зажадати в подальшому докапіталізації».

При цьому Катерина Рожкова назвала держбанки серед установ, які вимагають докапіталізації і при базовому, і при негативному макроекономічному сценарії.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали