Ризики рецесії в світовій економіці наростаютьМіжнародне рейтингове агентство Moody's сумнівається, що світову економіку в 2020 році охопить рецесія, проте ризики наростають. Такий висновок міститься в доповіді агентства, передає Інтерфакс-Україна.

Moody's не очікує рецесії в 2020 році, але вважає, що глобальна економіка залишиться нестабільною в наступному році після рекордно низького глобального зростання в 2019 році.

Як відзначають експерти, наростають ризики рецесії на тлі невизначеності торгової політики і непередбачуваної політичної та геополітичної ситуації.

Аналітики припускають, що в цілому за 2020 рік світова економіка додасть 3,2% проти прогнозних 3% за підсумками нинішнього року.

Нагадаємо, напередодні аналітики Morgan Stanley заявили, що очікують відновлення темпів зростання глобальної економіки вже в першому кварталі 2020 року.

Основним чинником уповільнення зростання світового ВВП експерти американського інвестбанку вважають торговельне протистояння двох найбільших світових економік — США та Китаю.

Раніше стало відомо, що показник глобального економічного клімату, який розраховує мюнхенський Інститут економічних досліджень (IFO), впав до мінімальної позначки за 10 років. У IFO очікують істотного уповільнення темпів зростання світової торгівлі, споживчих видатків та інвестиційної активності.

До цього МВФ оголосив, що світовий борг досяг рекордної величини і в 2,3 раза перевищив світовий ВВП.

Сума державного і приватного світового боргу складає $188 трлн, повідомила директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва на відкритті XX щорічної конференції імені Жака Полака у Вашингтоні.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали