Тарифи на опалення в Україні будуть зростатиТарифи на теплову енергію, а отже, на опалення і гарячу воду, в Україні найближчим часом будуть зростати. Про це заявив експерт в сфері енергетики, директор спеціальних проектів Науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев в коментарі сайту "Сегодня".

"Для того щоб розрахувати тариф, потрібно знати в першу чергу вартість газу. Газ вже дорожчає, буде дорожчати і далі. Причому якою буде ціна, наприклад, в січні або лютому, передбачити неможливо. Цілком імовірно, що відбудеться кратне зростання", - повідомив він.

За словами експерта, до сих пір залишається дуже багато невирішених питань.

"Нам, звичайно, розповідають, що запаси газу у нас достатні, але, по-перше, не весь цей газ належить" Нафтогазу". По-друге 1 січня закінчується дія ПСО (спецобязательств) для "Нафтогазу", і ціни повинні стати ринковими і визначатися імпортним паритетом. тобто наші тарифи будуть визначатися цінами на спекулятивному європейському ринку, на якому торгуються надлишки природного газу. А звідки в 2020 році візьметься надлишок природного газу в Європі, якщо питання про транзит російського газу до сих пір не вирішено? Контракт на транзит з Газпромом до сих пір не підписаний. Якщо виникнуть форс-мажорні обставини, газовий хаб відреагує підвищенням котирувань до небес! А до цими котируваннями буде прив'язана ціна природного газу в Україні. За такою ж ціною "Нафтогаз" повинен буде продавати газ населенню, хоча купував він його влітку за мінімальною за останні кілька років ціною. Тому теплокомуненерго сьогодні в роздумах: яку ціну газу закладати в тариф?" - пояснив він.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали