Євросоюз збільшує квоти на експорт української курятиниЄвропарламент 26 листопада ратифікує угоду між Україною та ЄС про внесення змін до економічну частину Угоди про асоціацію між сторонами про збільшення безмитної квоти на експорт українського м'яса птиці (курятини) в країни-члени Євросоюзу.

Голосування включено до порядку денного пленарного засідання Європарламенту на наступному тижні в Страсбурзі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Домовленості передбачають поступове збільшення до 2021 року в 2,5 рази до 70 тис. тонн в рік - безмитних квот експорту української курятини і переробленого м'яса курки.

Зараз в рамках дії поглибленої і всеосяжної ЗВТ Україна-ЄС річна безмитна тарифна квота на експорт української курятини за двома підпозиціями «0207 13 70» і «0207 14 70» становить близько 20 тис. тонн.

Як повідомлялося, 30 липня Міністерство економічного розвитку і торгівлі України та Євросоюз за результатами проведених з початку 2019 роки переговорів підписали угоду про збільшення квоти для українських експортерів м'яса птиці, передбаченої Угодою про асоціацію Україна-ЄС.

Ці зміни вступлять в силу після ратифікації угоди парламентами обох сторін.

У свою чергу, ЄС розглядає досягнуті домовленості як уникнути ризику безлімітного і безмитного постачання на європейський ринок курятини з України і продуктів її переробки.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали