Національний банк розпочав відстоювати власну позиціюНаціональний банк здійснюючи фінансово-кредитну політику є незалежним суб’єктом у прийнятті загальнодержавних рішень та в питання щодо банківського нагляду.

Разом із тим, правління Національного банку у відкритому зверненні поскаржилось на тиск з боку колишнього акціонера Приватбанку Ігоря Коломойського.

Про це повідомляє пресслужба регулятора.

"Кілька тижнів триває сфокусована атака на Національний банк у формі замовних спекуляцій та наклепу у медіа, проплачених мітингів під стінами НБУ і навіть спроби насильницького вторгнення в НБУ "тітушками", – йдеться в заяві.

"Ми вважаємо, що цей тиск на Національний банк здійснює олігарх та ексвласник Приватбанку Ігор Коломойський, який заборгував державі 5,5 млрд доларів, виведених із Приватбанку до націоналізації", – заявили в Нацбанку.

Зазначається, що держава у особі президента, уряду, Національного банку "об’єднані єдиною позицією, що кошти мають бути повернуті".

За словами представників НБУ, метою атаки з боку Коломойського є створення керованого інформаційного хаосу.

"[Хаос має на меті] дискредитувати НБУ і реформу з очищення банківського сектору, змінити керівництво та у майбутньому вдатися до ручного управління НБУ; уникнути відповідальності та необхідності повертати державі виведені з ПриватБанку кошти; стати на заваді співпраці України з міжнародними партнерами та насамперед МВФ, який підтримує позицію держави, що колишні власники збанкрутілих банків повинні повернути державі кошти", – йдеться в заяві регулятора.

Монетарна політикa Національного банку досить часто призводила до надання можливостей щодо формування капіталів приватних осіб, котрі мають важелі політичного тиску за рахунок фінансових ресурсів населення.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали