Небанківські фінустанови збільшили вкладення в ОВДП на 25,4%Небанківські фінустанови цього року інвестували в ОВДП 11,1 млрд грн. Це на 2,2 млрд грн, або на 25,4%, більше 2018 року. Про це повідомив Інтерфакс-Україна член Нацкомфінпослуг Олександр Залєтов.

За словами Залєтова, за останні роки небанківські фінансові установи активно нарощують обсяги інвестування в ОВДП.

На 30 вересня 2019 року частка державних паперів, які знаходяться у власності корпоративного сектора та небанківського фінансового сектору склала 42,4%:

на компанії страхування життя довелося 50,2% обсягу вкладень в ОВДП небанківськими фінансовими установами;
на страхові компанії з ризикових видів страхування – 34,2%;
на недержавні пенсійні фонди – 12,5%;
на інші небанківські фінансові установи, піднаглядні Нацкомфінпослуг, – 3,1%.

На думку Залєтова, на зростання інвестування страховиків у державні папери можуть вплинути нові вимоги розпорядження Нацкомфінпослуг №1511. Зміни передбачають більш суворі вимоги до наявності у компаній низькоризикових активів.

До низькоризикових активів, наприклад, віднесено не лише депозити у високо рейтингових банках («АА» і вище за національною рейтинговою шкалою), але і облігації міжнародних фінансових організацій, і ОВДП.

За словами Залєтова, потреби компаній по страхуванню життя в купівлі ОВДП для формування довгострокового інвестиційного портфеля значно зростуть ще в одному випадку. Якщо в Податковий кодекс внесуть зміни, спрямовані на розвиток корпоративного страхування життя як інструменту підвищення соціального захисту і мотивації трудових ресурсів.

Поштовхом до зростання обсягу ОВДП у портфелі небанківського фінансового сектору може стати також проведення пенсійної і медичної реформ за участю, відповідно, НПФ і страхових компаній, вважає Залєтов.

Як зазначають у Мінфіні, високий попит на державні облігації та ефективна політика управління державним боргом дозволяє регулярно знижувати вартість запозичень.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали