Зміцнення гривні перевершило ревальвацію російського рубляУкраїнська валюта значно випередила інші світові валюти, які демонструють ревальвацію в 2019 році.

Українська гривня з початку року зміцнилася до долара на 19%, що є найкращим показником серед світових валют, пише Bloomberg.

Зміцнення гривні перевершило ревальвацію російського рубля, який по відношенню до долара виріс на 12%.

На думку аналітиків, зміцнення гривні сприяє стримуванню трудової міграції з України. Оскільки стимули для виїзду на заробітки падають через зростання платоспроможності всередині країни. Вони також додали, що різниця між зарплатами в Україні і Польщі за три роки зменшилася майже в 3 рази.

Серед найбільш ревальвованих валют виявилися єгипетський фунт, тайський бахт і ізраїльський шекель.

Зараз курс гривні зміцнюється через надлишок валюти на ринку. Повідомляється, що це відбувається через інвестиції іноземців в державні облігації.

При цьому за даними Національного банку, офіційний курс гривні з початку року (на початок грудня), зміцнився на 13%, з 27,7 грн / долар до 24,0 грн / долар.

Раніше в Кабміні оцінили ймовірність падіння гривні. У першому кварталі наступного року в Україні можливе прискорення інфляції через ослаблення гривні.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали