Українці почнуть конвертувати гривневі депозити у валютуУ Нацбанку не бояться, що українці почнуть конвертувати гривневі депозити у валюту, якщо банки знизять ставки. Таку думку в інтерв'ю «Мінфіну» висловила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова.

Навіть якщо дохідність гривневих депозитів впаде, такі вклади залишаться вигіднішими валютних. «Ставки за депозитами в доларах, якщо не брати Укрексім і Ощад — 1-1,5% річних, а в гривні — нехай впадуть до 13%, але різниця все одно значна. Тому я не бачу економічного сенсу в тому, щоб забирати гроші з банківської системи при економічно обгрунтованому зниженні депозитних ставок. Люди не зароблять, а втратять, якщо будуть віддавати перевагу іноземній валюті замість гривні», — заявила Катерина Рожкова.

На її думку, відсоткова ставка за депозитом повинна захистити вкладника від інфляції і дати трохи заробити.

«Якщо у нас інфляція 5% і ще 5% додатково вкладник може заробити — це 10% за депозитом. Але це не повинно бути 18%. Адже є й інша сторона: люди, які хочуть брати іпотечні кредити і кредити на розвиток бізнесу. Рентабельність 15% — це дуже хороший показник для бізнесу. Але якщо ставка по депозитах висока, то і по кредитах теж, і тоді бізнес розвиватися не буде», — вважає перший заступник голови НБУ.

За останні два тижні 11 з 28 великих банків знизили прибутковість депозитів у гривні. Максимальна ставка за такими вкладами впала з 18,5% до 18%.

Також 5 банків знизили ставки по валютних вкладах. Максимальна ставка за доларовими вкладами 4,25%, а по депозитах у євро – 4%.

Нацбанк написав листа членам правління та наглядових рад держбанків з проханням знизити ставки за депозитами після того, як регулятор зменшив облікову ставку.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали