У січні-листопаді 2019 року індекс виробництва базових галузей зріс на 1,8%Падіння індексу виробництва базових галузей (ІВБГ) в листопаді 2019 року прискорилося до 3,5% з 2,6% в жовтні 2019 року, повідомляється в макроекономічному і монетарному огляді, оприлюдненому на сайті Національного банку України (НБУ).

Згідно з додатком до огляду, за підсумками січня-листопада 2019 року ІВБГ зріс на 1,8% (січня-жовтня на 2,2%) у порівнянні з відповідним періодом 2018 року.

Основним фактором зниження ІВБГ в листопаді 2019 року став очікуваний спад в сільському господарстві на 18,5%, в зв'язку з швидкими темпами збору зернових і олійних в попередні місяці і низьким урожаєм сої та цукрових буряків. На зниження індексу також вплинуло скорочення в житловому будівництві на 7,5% і зниження пасажирообороту на 9,6%, відзначається в огляді.

Згідно з документом, одночасно прискорилося зростання в будівництві на 18,1%, зокрема, завдяки сприятливим погодним умовам і реалізації проектів у сфері альтернативної енергетики. Разом з тим покращилися показники роздрібної торгівлі на 4,5%, підкріплені зростанням доходів населення - реальна заробітна плата в листопаді 2019 року збільшилася на 10,8%, номінальна - на 16,6%. Також прискорилося зростання вантажообігу на 4,5% на тлі збільшення обсягів транзиту газу по території України.

Згідно з документом, прискорення падіння промислового виробництва в листопаді 2019 року до 7,5% обумовлено несприятливою зовнішньою ціновою кон'юнктурою і теплою погодою.

Разом з тим, через стагнацію на європейському ринку стали, погіршилося зниження в металургії (на 14,2%), яке в свою чергу вплинуло на падіння показників в суміжних галузях: у видобувній (на 7,9%), коксохімічній промисловості ( на 7,1%) і в машинобудуванні (на 12,7%).

Крім того, прискорилося падіння в харчовій промисловості - на 4,7%, зокрема, через зниження виробництва тютюнових виробів і низького врожаю цукрових буряків і яблук, зазначено в огляді.

Згідно з документом, зниження обсягів виробництва в енергетиці на 12% обумовлено теплою погодою, меншим попитом з боку переробної промисловості та активізацією імпорту електроенергії.

На тлі загального зниження, виробництво у хімічній промисловості зросло на 34%, зокрема, через відновлення роботи великого хімічного підприємства, уточнюється в огляді.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали