США анонсували підписання торгової угоди з КитаємПрезидент США Дональд Трамп і заступник прем'єра Держради КНР Лю Хе підпишуть документ по першій фазі торгової угоди між двома країнами, повідомив американський міністр фінансів Стівен Мнучін.

Церемонія підписання відбудеться в Білому домі, після чого документ буде оприлюднений, сказав міністр в ефірі Fox Business Network.

Разом з тим, як йдеться в поширеній раніше спільній заяві Мнучіна і торгового представився США Роберта Лайтхайзера, адміністрація США не планує скасування введених мит на китайські товари, цей захід не передбачений першою фазою торговельної угоди між двома країнами.

"Немає ніяких інших усних або письмових угод між Сполученими Штатами і Китаєм з цих питань, і немає ніякої угоди про майбутнє зниження тарифів", - йдеться в ньому.

Мита були введені США на китайські товари загальною вартістю 370 млрд доларів.

Мнучін пізніше повідомив журналістам, що тарифи на китайські товари збережуться до підписання другої фази угоди.

Нагадаємо, 13 грудня США і Китай погодили першу частину торгової угоди, яка включає реформи економічного і торгового режиму Китаю в областях інтелектуальної власності, трансферу технологій, сільського господарства і фінансових послуг. У Білому домі заявили, що очікують підписання першої фази торгової угоди з Китаєм в перший тиждень січня 2020 року. Також в США відзначили, що незабаром розпочнуть обговорення "другої фази" торгової угоди.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали